banner34

Demokrat Parti Bir Hürriyet partisi olarak kurulmuştur.

Başbakan Adnan Menderes Antep'te ne konuşmuştur?

Demokrat Parti Bir Hürriyet partisi olarak kurulmuştur.

Başbakan Adnan Menderes Antep'te ne konuşmuştur?

Murat POLAT
Murat POLAT
04 Nisan 2017 Salı 17:56
23 Okunma
Demokrat Parti Bir Hürriyet partisi olarak kurulmuştur.

ADNAN  MENDERES'İN GAZİ AGNTEP KONUŞMASI
Gaziantep A.A.
Başvekil Adnan Menderes, bugün alşama doğru , Gaziantep Demokrat Parti İl Kongresinde, iktidarın manevi sahadaki çalışmaları , demokratik rejim mevzuu, hürriyetlerimizin kullanılması  ve korunması meselesi  ile muhtelif aşırı cereyanlar üzerinde kongre salonunu  hıncahınç dolduran delegelerin,iktidar ve muhalefet partilerine mensup veya tarafsız bütün dinleyicilerin  maharetli alkışları ve müttefik tasvipleri ile  karşılanan  uzun bir konuşma yapmıştır.
Kongrede  tezahürler arasında söz alan başvekil evvela dünkü ve bugünkü tezahürlere candan teşekkürlerini bildirmiş daha sonra Gaziantep kongresinde  bulunmaktan büyük istifadeler ettğini , bir taraftan memleket havasını teneffüs etmek diğer tarafdan da memleketteki her sahadaki  kalkınma ve imar faaliyetlerinin  vatandaşlar arasında ve parti teşkilatı içinde  nasıl sıhhatli memnunluk duyduğunu  belirtmiştir.İdare kurulu raporunda hem memleket ve hem vilayet çapında yapılan işler hakkında rakamlara dayanan geniş izahatı dinledikden sonra, bu raporda aynı zamanda devlet hizmetlerinin ve âmme işlerinini ele alınmasında  ve görülmesinde  rakamlarla ifadesi gayr-ı mümkün deşişiklikler  üzerinde de durulduğu için  , kendisine bu sahalarda bugün için hemen hemen söylenecek bir söz kalmadığına, işaret eden baş vekil  yalnız rakamları her gün değişmekte ve sür'atle yükselmekte olduğu  hakikati üzerine dikkat çekmiş, dileklerde yer alan muhtelif mahallî  mes'elelere de kısa temasla  bunu müteakip konuşmasını  asıl mevzuunu  teşkil eden  rejim mevzuuna ve iktidarım manevi cephedeki  faaliyetlerine geçmiştir.
Başvekil demiştir ki:
"Demoktarik bir memlekette rejim mes'elesi dendiği zaman  hürriyetlerimizin kullanılması ve korunması mevzuu anlaşılır. Herşeyden evvel şunu kaydetmek isterim ki Demokrat Parti  bir hüddiyet partisi olarak kurulmuştur. ve ilk vazifesi , hürriyetlerimizi korumak ve müdafaa etmektir. Hürriyetler rejimi demek olan  demokratik rejim nazik bir fidandır.


DEVAM EDECEK
Murat Polat'ın son kitabı Aşk Irk Tanımaz'ın ilk baskısı tükenmek üzere ilk baskısı tükenmeden alınız.
http://www.kitapyurdu.com/kitap/ask-irk-tanimaz-/417051.html&filter_name=a%C5%9Fk%20%C4%B1rk%20tan%C4%B1maz

Son Güncelleme: 04.04.2017 18:14
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner33